سال چهارم / شماره : 735 / چهارشنبه / ۲۰م حمل ۱۳۹۹
Vol No 04, Issue 735, Wednesday, 8 April , 2020

ناتو به پشتیبانی از نیروهای امنیتی افغان ادامه می‌دهد

نویسنده : جامعه باز - کد خبر : 46194

۲۹ جوزا , ۱۳۹۵

NATO


کشورهای عضو ناتو تصمیم گرفته‌اند که‌ حمایت و پشتیبانی‌شان از نیروهای امنیتی افغان را ادامه دهند.

ینس استولتنبرگ، دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) روز پنج‌شنبه (۲۷ جوزا) اعلام کرده است که این سازمان بر حمایت آموزشی و مشوره‌دهی به نیروهای امنیتی افغان ادامه خواهد داد؛ اما تصمیم نهایی این‌باره ماه آینده در نشست رهبران این سازمان در لهستان گرفته خواهد شد. دبیرکل ناتو این سخنانش را پس از نشست وزیران دفاع ناتو در بروکسیل بیان کرده است. دبیرکل ناتو افزوده است: «آموزش، مشورت‌دهی و کمک به نیروهای امنیتی افغانستان را ادامه می‎دهیم، زیرا به پشتیبانی این نیروها بسیار متعهد هستیم».

قرار است تا آخر سال جاری میلادی، رقم دقیق نیروهای کشورهای عضو ناتو در افغانستان در سال ۲۰۱۷ ‌مشخص شود.

این در حالی است که جنرال جان نیکلسون، فرمانده عمومی نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان، بررسی سه‌ماهه نخست کاری خویش از وضعیت افغانستان را به مقام‌های ارشد حکومت ایالا‌ت متحده امریکا پیش‌کش کرده است. هرچند مشخص نیست که در این گزارش چه اولویت‌هایی برای جنگ افغانستان پیشنهاد شده‌، اما یک مقام نظامی امریکا به اسوشیتدپرس گفته است که این گزارش بر شکست‌دادن طالبان متمرکز است.

این در حالی است که قبلاً بارک اوباما، رییس‌جمهور امریکا استراتژی جدید نیروهای امریکا در افغانستان را تأیید کرد؛ استراتژی‌ای که بر مبنای آن، نیروهای امریکایی اجازه دارند تا در نبردهای رزمی نیروهای امنیتی افغان را بیشتر یاری رسانند.

جنرال چارلس کلیفلند، سخنگوی مأموریت حمایت قاطع در این مورد گفته است: «هدف عمومی که ما در این‌جا سعی داریم به آن نایل آییم، کمک‌کردن به افغان‌ها در راه ایجاد ظرفیت پایدار امنیتی می‌باشد، تا نه‌تنها این‌که امشب در یک جنگ برنده شوند، و یا در ماه آینده در نبردی پیروز گردند، بلکه ظرفیت امنیتی پایدار داشته باشند تا افغان‌ها را قادر سازد که از خود دفاع کرده و سپس به این تهدیدات فرامرزی رسیدگی نمایند».

این‌همه در حالی است که طالبان یک‌بار دیگر به حملات‌شان در افغانستان شدت بخشیده‌‌ و بخش‌هایی از کشور را عملاً در تصرف‌شان درآورده‌اند.

هنوز دیدگاهی داده نشده.

دیدگاه‌تان را بنویسید: