سال چهارم / شماره : 735 / یکشنبه / ۳۱م سنبله ۱۳۹۸
Vol No 04, Issue 735, Sunday, 22 September , 2019

آن‌سوی پایتخت

نویسنده : جامعه باز - کد خبر : 46149

۲۶ جوزا , ۱۳۹۵

beyond the capital


میدان‌وردک

دو تن در نتیجه درگیری کوچی‌ها و باشندگان بهسود کشته شدند

در نتیجه در‌گیری میان کوچی‌هایی که به تازگی به حصه اول ولسوالی بهسود ولایت میدان‌وردک رفته‌اند و باشندگان این منطقه، دو تن جان داده‌اند.

یک منبع نزدیک به والی ولایت میدان‌وردک که نخواسته نامش فاش شود، ‌روز سه‌شنبه (۲۵ ثور) به سلام ‌وطندار گفته است که در نتیجۀ این درگیری دو تن از باشندگان محل کشته و دو تن دیگر زخمی شده‌اند.

در همین حال باشندگان حصه اول بهسود می‌گویند که کوچی‌ها با سلاح‌های سبک و سنگین مجهز‌ند. آنان هشدار داده‌اند که اگر حکومت برای حل این مشکل اقدام نکند، تلفات میان دو طرف بیشتر خواهد شد.

این در حالی است که خلیل‌الله اندرابی، فرمانده پولیس میدان‌وردک گفته است که نیرو‌های امنیتی به‌ منظور جلوگیری از تنش‌های بیشتر به محل اعزام شده است.

…………………….

ننگرهار

بیش از ۶۰ داعشی در ننگرهار کشته شدند

در پی عملیات نیروهای امنیتی در ولایت ننگرهار حداقل ۶۱ عضو گروه داعش کشته و ۱۸ تن دیگر‌شان زخمی شده‌اند.

مقام‌های محلی ولایت ننگرهار با نشر خبرنامه‌ای گفته‌اند که نیروهای امنیتی و دفاعی کشور از یک هفته به این‌سو عملیاتی را زیر‌ نام «شاهین ۱۳» به هدف از‌بین‌بردن گروه‌های تروریستی در نقاط مختلف ‌ولایت ننگرهار راه‌اندازه کرده‌اند.

براساس خبرنامه، این درگیری در ولسوالی کوتی ولایت ننگرهار رخ داده است و مقداری از جنگ‌افزار گروه داعش نیز به دست نیروهای امنیتی افتاده است.

در عملیات شاهین ۱۳ که در ولسوالی‌های خوره‌گی، سه‌پایه، پته‌دره، بندوک، فرشاخیل و چنارخیل راه‌اندازی شده است، در آن سه تن از سربازان ارتش ملی نیز جان داده‌اند.

………………

جوزجان

کشته و زخمی‌شدن بیش از صد طالب در جوزجان

مقام‌های محلی در ولایت جوزجان اعلام کرده‌اند که در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی در این ولایت بیش از صد طالب مسلح کشته و زخمی شده‌اند.

 محمد‌رضا غفوری، سخنگوی والی جوزجان روز سه‌شنبه (۲۵ جوزا) به کلید گفته است: این عملیات روز دوشنبه آغاز شده و در نتیجه آن ۳۷ طالب مسلح دولت کشته، ۴۰ تن از آنان زخمی و ۲۵ تن دیگرشان اسیر شده‌اند. غفوری‌ افزوده است، در میان بازداشت‌شدگان پنج سرگروپ طالبان نیز شامل‌اند. وی گفته است، در این عملیات دو پایگاه مخالفان در منطقه دشت‌پایین غور و آقچه ولایت جوزجان را نیز از بین برده‌اند.

………………

یک فرد سه عضو یک خانواده را در فاریاب کشت

سه عضو یک خانواده در ولسوالی خواجه سبزپوش ولایت فاریاب توسط یک فرد مسلح در منزل‌شان کشته شده‌اند.

عبدالله معصومی، ولسوال خواجه سبزپوش ولایت فاریاب، به رسانه‌ها گفته است، یک مرد همراه همسر دوم و فرزندانش از سوی حبیب‌الله نام به قتل رسیده‌اند. به گفتۀ معصومی، این رویداد حوالى ساعت ١١ شب گذشته در منطقه کوسه‌قلعۀ ولسوالی خواجه سبز‌پوش رخ داده است. وی گفته است، به دلیل کشیدگی‌های خانوادگی و طلاق‌دادن خانم اولش، برادر خانم اولی این مرد، او را همراه با زن دومی و طفلش در بستر خواب به قتل رسانده است.

در همین حال باشندگان محل گفته‌اند که این فرد عبدالحق نام داشت و در گذشته‌ها معاون فنی یکى از مؤسسات خارجى بوده و از یک ماه به این‌سو در مرکز ولسوالى خواجه سبزپوش دکان داشت.

هنوز دیدگاهی داده نشده.

دیدگاه‌تان را بنویسید: