سال چهارم / شماره : 735 / پنجشنبه / ۴م دلو ۱۳۹۷
Vol No 04, Issue 735, Thursday, 24 January , 2019

ناتو نظامیانش را در هلمند افزایش می‌دهد

نویسنده : جامعه باز - کد خبر : 46144

۲۶ جوزا , ۱۳۹۵

nickilson went to Helmand


جنرال جان نیکولسن، فرمانده مأموریت حمایت قاطع که به ولایت هلمند رفته‌، گفته است که رقم نیروهای خارجی در جنگ این ولایت را افزایش می‌دهد.

به دنبال افزایش ناامنی و گسترش فعالیت طالبان در ولایت هلمند، فرمانده مأموریت حمایت قاطع روز سه‌شنبه (۲۵ جوزا) به این ولایت سفر کرد. جنرال نیکولسن هنگام صحبت روی وضعیت امنیتی هلمند به مقامات محلی افغان گفته است که نیروهای مأموریت حمایت قاطع برای تأمین امنیت و ثبات دوشادوش افغان‌ها می‌ایستند.

هم‌اکنون، نیروهای مأموریت حمایت قاطع، صرف نظامیان افغان را در صورت ضرورت در عملیات‌های شبانه کمک می‌کنند. اما به تازگی اوباما استراتژی گسترش حمایت رزمی نیروهای امریکایی از نیروهای افغان را تأیید کرده است که بر مبنای آن، نیروهای امریکایی که بخشی از نیروهای حمایت قاطع‌اند، در مبارزات رزمی نیروهای افغان را کمک می‌کنند.

این در حالی است که محمدمعین فقیری، فرمانده قول‌اردوی ۲۱۵ میوند در هلمند به صدای امریکا گفته است که نظامیان خارجی در نبرد هلمند نیروهای افغان را کمک کرده‌اند. وی گفته است: «در جنگ ولسوالی‌های ناامن هلمند به‌خصوص در عملیات سنگین و مارجه، همکاری قوای هوایی نیروهای خارجی زیاد بود که دستاورد نیز داشت».

از سویی هم، حیات‌الله حیات، والی هلمند ‌گفته است که پس از این نظامیان خارجی در عملیات‌های خاص در کنار نیروهای افغان سهم می‌گیرند. والی هلمند گفته است: «نیروهای ائتلاف در عملیات‌های خاص مشترکاً با نیروهای افغان، پناهگاه‌ها، زندان‌ها و مراکز خاص آنان را هدف قرار خواهند داد».

ناامنی‌های اخیر از سه هفته به این‌طرف در ولایت هلمند ادامه دارد که مخالفان مسلح در این مدت حملات پیاپی را بر کمربندهای امنیتی شهر لشکرگاه ‌انجام دادند و به شمول ولسوالی‌های نهرسراج، نادعلی و مارجه در برخی مناطق دیگر حملات تهاجمی را آغاز کرده‌اند که اکنون هم ادامه دارد.

هنوز دیدگاهی داده نشده.

دیدگاه‌تان را بنویسید: