سال چهارم / شماره : 735 / یکشنبه / ۳۱م سنبله ۱۳۹۸
Vol No 04, Issue 735, Sunday, 22 September , 2019

آن‌سوی پایتخت

نویسنده : جامعه باز - کد خبر : 46094

۲۵ جوزا , ۱۳۹۵

beyond the capital


میدانوردک

سه تن در درگیری میان حزب اسلامی و طالبان در میدان‌وردک کشته شدند

مسئولان ولایت میدان‌وردک گفته‌اند که در پی درگیری میان افراد و‌ابسته به گروه طالبان و حزب اسلامی در این ولایت، سه تن ‌کشته شده‌اند.

نقیب‌الله حیدری، ولسوال جلریز روز دو‌شنبه (۲۴ جوزا) به سلام وطندار گفته است که در نتیجه درگیری میان افراد فیض‌الله، فرمانده محلی حزب اسلامی و نعمت‌الله، فرمانده محلی طالبان در این ولسوالی، ۲ تن از اعضای حزب اسلامی و یک ‌عضو طالبان کشته شده و سه تن از اعضای حزب اسلامی و ۲ تن دیگر از طالبان زخم برداشته‌اند.‌ به گفتۀ وی، درگیری زمانی رخ داده است که افراد حزب اسلامی مانع فعالیت طالبان در این ولسوالی شدند. حزب اسلامی و طالبان هنوز در این مورد چیزی نگفته‌اند.

………………………….

بغلان

سه تروریست در بغلان بازداشت شدند

ریاست عمومی امنیت ملی گفته است که در یک عملیات منسوبان این ریاست در ولایت بغلان‌، سه تروریست ‌شده‌اند.

در خبرنامه‌ای که از سوی ‌ریاست عمومی امنیت ملی روز دو‌شنبه (۲۴ جوزا) به رسانه‌ها فرستاده شده، آمده است که افراد بازداشت‌شده عبدالمنان، سمیع‌الله و یارمحمد نام دارند و زمانی که قصد حمله در مربوطات ولایت بغلان را داشتند، بازداشت شده‌اند. خبرنامه افزوده است که این گروه سه‌نفره تروریستی، در چندین حمله تخریبی در ولایت بغلان دست داشتند.

……………..

لوگر

۱۳ طالب در لوگر کشته شدند

 وزارت امور داخله کشور از کشته‌شدن ۱۳ طالب مسلح در ولایت لوگر در غرب پایتخت خبر داده است.

براساس خبرنامه‌ای که روز دوشنبه (۲۴ جوزا) از سوی وزارت داخله به نشر رسیده، این طالبان در نتیجه عملیات ویژه نیروهای قطعات خاص پولیس در روستاهای پیروخیل و بابوس از مربوطات مرکز ولایت لوگر کشته شده‌اند. خبرنامه افزوده است که در این عملیات یک میل دهشکه و یک عراده موتر طالبان تخریب و یک میل پیکا، یک میل کلاشنیکوف و مقداری مهمات به دست نیروهای پولیس ملی افتاده است. وزارت داخله گفته است که در جریان این عملیات، آسیبی به نیروهای امنیتی نرسیده است.

ولایت لوگر یکی از ولایت‌های نسبتاً نا‌امن کشور است که هر‌از‌گاهی طالبان فعالیت‌های هراس‌افگنی را در آن انجام می‌دهند.

…………………….

فراه

کشته‌شدن شش طالب در فراه

در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی در ولایت فراه شش طالب مسلح کشته شدند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه‌ای نگاشته است که این عملیات در ولسوالی بالابلوک ولایت فراه انجام شده است که در پی آن شش طالب مسلح کشته شده‌اند.

عبدالرئوف رحمانی، سخنگوی اردوی ملی ولایت فراه در تماس با رسانه‌ها گفته است، این طالبان زمانی کشته شدند که نزدیک به ۵۰۰ مخالف مسلح بالای پوسته‌های نیروهای امنیتی در این ولایت حمله کردند، اما نیروهای امنیتی توانستند که این حمله را عقب بزنند. رحمانی ادعا کرده است که در این درگیری تلفات سنگینی به طالبان وارد شده است. ‌وی افزوده است که این طالبان از ولسوالی‌های مختلف ولایت فراه گردهم آمده بودند و بالای شیوان حمله کردند.

ولسوالی بالابلوک ولایت فراه یکی از ولسوالی‌های ناامن این ولایت است که هرازگاهی شاهد درگیری میان نیروهای امنیتی و گروه طالبان بوده است.

………………….

کندز

راه‌اندازی عملیات نظامی در مسیر بزرگ‌راه کندز‌‌تخار

مقام‌های امنیتی گفته‌اند که یک عملیات نظامی را برای پاکسازی بزرگ‌راه کندزـ‌تخار از حضور مخالفان مسلح دولت، در این مسیر راه‌اندازی کرده‌اند.

جنرال محمد‌اکرم سامح، فرمانده فرقه ۲۰ پامیر در ولایت کندز به رسانه‌ها گفته است که این عملیات روز دوشنبه (۲۴ جوزا) آغاز شده است.

مسیر کندز در این اواخر شاهد ناامنی‌های گسترده است. طالبان مسلح هفتۀ قبل نزدیک به ۵۰ مسافر را از این مسیر ربودند و ۱۲ تن آنان را کشتند.





هنوز دیدگاهی داده نشده.

دیدگاه‌تان را بنویسید: