سال چهارم / شماره : 735 / یکشنبه / ۳۱م سنبله ۱۳۹۸
Vol No 04, Issue 735, Sunday, 22 September , 2019

آن‌سوی پایتخت

نویسنده : جامعه باز - کد خبر : 46043

۲۴ جوزا , ۱۳۹۵

beyond the capital


فاریاب

تاهنوز ۳۰ روستا در فاریاب از وجود مخالفان مسلح پاکسازی شده‌اند

مقام‌های محلی در ولایت فاریاب گفته‌اند که در جریان عملیات‌های تصفیوی نیروهای امنیتی در این ولایت، تا‌هنوز ۳۰ روستا از وجود شورشیان طالب پاکسازی شده‌اند.

سیدآقا اندرابی، فرمانده امنیه فاریاب به رادیو آزادی گفته است که روستاهای تصفیه‌شده در ولسوالی‌های المار و قیصار این ولایت قرار دارند. به گفته فرمانده امنیه فاریاب، در جریان عملیات پاکسازی در ولسوالی قیصار این ولایت، ۱۴ تن از طالبان کشته شده و دست‌کم ۱۷ تن دیگر آنان زخم برداشته‌اند. وی گفته است، این عملیات در روستاهای ارکلیک، طوی‌مست، زعفرانیه، بیدک و خواجه زیارتگاه ولسوالی قیصار روز گذشته آغاز شده بود.

از سویی هم، اندرابی گفته است که در پی عملیات نیروهای امنیتی در این ولسوالی، ۷۰ پولیس نیز از محاصره طالبان بیرون کشیده شده‌اند. بر بنیاد یک خبر دیگر، در این عملیات‌ها‌ مولوی نورالله، شیخ ندای پاکستانی و طاهر پهلوان که تابعیت ازبیکستان را داشته، نیز کشته شده‌اند. بر‌اساس اطلاعات پولیس فاریاب این افراد به‌عنوان مشاوران برای هماهنگی افراد گروه طالبان در ولسوالی قیصار فاریاب فعالیت داشته‌اند.

………………….

غور

طالبان یک تن را در غور زنده پوست کرده‌اند

روزنامه نیورک تایمز گزارشی را نشر کرده ‌که در آن ادعا شده است که طالبان مردی را به نام فضل‌احمد در ولایت غور‌ ابتدا بینی‌اش را بریده‌اند و بعد در حالی که وی درخواست کمک می‌کرده است، زنده پوست کرده‌اند.

این گزارش که دو روز قبل در ۱۱ جون نشر شده است، در آن به نقل از مقام‌های محلی ولایت غور نگاشته شده است که یکی از نزدیکان فضل‌احمد، مظنون به قتل یکی از فرماندهان طالبان بوده است؛ به همین دلیل طالبان فضل‌احمد را در اقدام انتقام‌جویانه در ماه دسامبر سال گذشته‌ ابتدا بینی‌اش را بریده ‌و بعد وی را پوست کرده‌اند.

مقام‌های ولایت غور گفته‌اند که بعد از آن طالبان جسد فضل‌احمد را از یک صخرۀ بلند به پایین انداخته‌اند. در همین حال شماری از نمایندگان ولایت غور در شورای ملی، ‌این رویداد را تأیید کرده‌اند. گروه طالبان اما این رویداد را رد کرده‌اند.

…………………….

ننگرهار

در حمله طیاره‌های بی‌سرنشین در ننگرهار‌، ۴ داعشی کشته شدند

مسئولان امنیتی در ولایت ننگرهار از کشته‌شدن ۴ عضو گروه داعش در نتیجه حمله طیاره‌های بی‌سرنشین در این ولایت خبر داده‌اند.

در خبرنامه‌ای که از سوی دفتر رسانه‌های ولایت ننگرهار روز یک‌شنبه (۲۳ جوزا) به رسانه‌ها فرستاده شده، آمده است که این رویداد در منطقۀ موسوم به مامند‌دره در مربوطات ولسوالی اچین رخ داده است.

اچین یکی از ولسوالی‌های نا‌امن ولایت ننگرهار به شمار می‌رود که در برخی مناطق ‌آن گروه‌های مخالف مسلح دولت به شمول داعش و طالبان حضور دارند و عملاً علیه نظامیان افغان می‌جنگند.

این در حالی است که گروه داعش دو شب پیش بالای ساختمان ولسوالی هسکه‌مینه این ولایت ‌حملات گروهی انجام دادند که در پی آن پنج منسوب امنیتی افغان به شمول قوماندان امنیه این ولسوالی کشته شدند.

هنوز دیدگاهی داده نشده.

دیدگاه‌تان را بنویسید: