سال چهارم / شماره : 735 / یکشنبه / ۳۱م سنبله ۱۳۹۸
Vol No 04, Issue 735, Sunday, 22 September , 2019

آن‌سوی پایتخت

نویسنده : جامعه باز - کد خبر : 45980

۲۲ جوزا , ۱۳۹۵

beyond the capital


ننگرهار

انفجار بمب در ننگرهار ۴ ‌تن را کشت

مقام‎های محلی در ولایت ننگرهار گفته‌اند که در نتیجه انفجار‌ ماین تعبیه‌شده در یک مسجد در این ولایت، حداقل چهار تن ‌کشته ‌و ۱۰ تن دیگر ‌زخمی شده‌اند.

عبدالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار روز جمعه (۲۱ جوزا) به رسانه‌ها گفته است که این ماین هنگام ادای نماز ظهر در مسجد روستای حصارک ولسوالی رودات این ولایت انفجار کرده است. به گفتۀ وی، در نتیجۀ انفجار این بمب که در محراب مسجد جاسازی شده بود، ملا‌امام مسجد نیز جانش را از دست داده است.

هرچند مسئولان ریاست صحت عامه ولایت ننگرهار ‌تعداد کشته و زخمی‌شدن این رویداد را ۱۴ تن می‌دانند، اما شاهدان عینی گفته‌اند که تعداد قربانیان این رویداد بیشتر است.

‌تاهنوز کسی یا گروهی مسئولیت این رویداد را بر عهده نگرفته؛ اما گروه طالبان قبلاً گفته بودند که حملات‌‌شان را در ماه مبارک رمضان افزایش خواهند داد.

……………..

فاریاب

کشته و زخمی‌شدن ۹ تن در فاریاب

درگیری میان یک عضو شورای ولایتی و یک فرمانده خیزش مردمی در ولسوالی بلچراغ ولایت فاریاب ۴ کشته و ۵ زخمی بر جای گذاشت. مسئولان امنیتی در ولایت فاریاب گفته‌اند که درگیری میان ‌سمیع خیرخواه، عضو شورای ولایتی و قوماندان غفور صورت گرفته است‌.

کریم یورش، سخنگوی فرماندهی امنیه ولایت فاریاب به رسانه‌ها گفته است که قربانیان این رویداد از افراد سمیع خیرخواه بوده‌اند.

هرچند تاهنوز دلیل اصلی این درگیری مشخص نشده‌، اما باشندگان محل گفته‌اند که کشیدگی‌های قومی میان این دو تن باعث خلق این حادثه شده است.

سخنگوی ولایت فاریاب گفته است که تحقیقات در این مورد آغاز شده است.

…………………..

بلخ

انفجار ماین مقناطیسی در مزارشریف یک تن را زخمی کرد

انفجار یک ماین مقناطیسی در شهر مزارشریف، یک تن را زخمی کرد‌.

عبدالرزاق قادری، آمر امنیت فرماندهی امنیه ولایت بلخ روز جمعه (۲۱ جوزا) به کلید گفته است،

در این انفجار که به وسیله یک موتر نوع کرولا انجام شده است، صفی‌الله، راننده این موتر شدیداً زخم برداشته است.

این در حالی است که دو روز پیش نیز در نتیجه انفجار ماین جاسازی‌شده در یک عراده بایسکل در مرکز شهر، دو تن به شمو ل یک ساتنمن پولیس و یک غیرنظامی زخمی شده بودند.

………..

کاپیسا

یک عالم دین در کاپیسا کشته شد

مقام‌های محلی در ولایت کاپیسا تأیید کرده‌اند که یک عالم دینی که ملا‌امام مسجد قریه حمزه‌خیل این ولسوالی بود، پس از ادای نماز خفتن در مسیر راه با تفنگ شکاری به قتل رسیده است.

عبدالفتاح شفیق‌، ولسوال حصه کوهستان ولایت کاپیسا روز جمعه (۲۱ جوزا) به خبرگزاری جمهور گفته است: ‌«‌قاتل این ملاامام توسط مردم محل بازداشت شده و به پولیس تسلیم داده شده است؛ اما انگیزه این قتل تاکنون روشن نیست که سیاسی است یا شخصی. تحقیقات در این مورد جریان دارد».

‌چندی قبل نیز یک عالم دینی در حصه اول کوهستان ولایت کاپیسا از سوی افراد مسلح ناشناس کشته شد. حکومت هرچند وعده داده بود که عاملان این رویداد را بازداشت می‌کند، اما تاهنوز خبری از آن نیست.

هنوز دیدگاهی داده نشده.

دیدگاه‌تان را بنویسید: