سال چهارم / شماره : 735 / یکشنبه / ۳۱م سنبله ۱۳۹۸
Vol No 04, Issue 735, Sunday, 22 September , 2019

آن‌سوی پایتخت

نویسنده : جامعه باز - کد خبر : 45918

۱۹ جوزا , ۱۳۹۵

beyond the capital


فاریاب

یک فرمانده طالبان در فاریاب کشته شد

مقام‌های امنیتی اعلام کرده‌اند که در نتیجه زد‌و‌خورد میان نیروهای امنیتی و افراد طالبان در ولایت فاریاب، حداقل چهار طالب مسلح به شمول یک فرمانده آنان کشته شده‌اند.

در خبرنامه‌ای که از سوی وزارت داخله روز سه‎شنبه (۱۸ جوزا) به نشر رسیده،‌ آمده است که طالبان بالای ولسوالی قیصار ولایت فاریاب حمله کرده بودند که از سوی نیروهای امنیتی دفع شد و در جریان درگیری، ملا کمال، فرمانده طالبان و سه فرد تحت امرش کشته و هفت عضو دیگر این گروه زخمی شدند. خبرنامه افزوده است که در این درگیری کدام آسیبی به نیروهای امنیتی نرسیده است. طالبان در این مورد تاهنوز چیزی نگفته‌اند.

……………………

ارزگان

۱۱ سرباز اردوی ملی در ارزگان کشته شدند

افراد مسلح وابسته به گروه طالبان، ۱۱ سرباز را در ولایت ارزگان کشته و ۱۲ تن دیگر آنان را اسیر گرفته‌اند. مسئولان امنیتی در این ولایت گفته‌اند که طالبان سه شب پیش بالای پوسته‌های امنیتی در ولسوالی دهراوود ولایت ارزگان حمله کرده بودند که در نتیجه این سربازان کشته و اسیر شدند. در همین حال، امان‌الله هوتکی، رییس پیشین شورای ولایتی ارزگان، با تأیید این رویداد به رادیو کلید گفته است که طالبان از پوسته‌های امنیتی یک مقدار سلاح و مهمات را نیز با خود برده‌اند. طالبان در خبرنامه‎ای، مسئولیت این رویداد را برعهده گرفته‌اند.

…………

لوگر

دو راننده یک مؤسسه ماین‌پاکی در لوگر ربوده شدند

مسئولان در ولایت لوگر تأیید کرده‌اند که طالبان مسلح دو راننده و تعدادی از وسایط نقلیه یک مؤسسه ماین‌پاکی را در این ولایت با خود برده‌اند.

سلیم صالح، سخنگوی والی لوگر روز سه‎شنبه (۱۸ جوزا) گفته است، این رویداد در منطقه التمور در مرز این ولایت رخ داده است و طالبان تعدادی از وسایط مؤسسه ماین‌پاکی را نیز به آتش کشیده‌اند. به نقل از یک کارمند این مؤسسه، طالبان ۹ موتر و دو راننده را با خود برده‌اند و دو موتر دیگر را آتش زده‌اند.

ولایت لوگر در این اواخر شاهد ناامنی‌های گسترده است. روز یک‌شنبه طالبان بالای ساختمان محکمه استیناف این ولایت حمله کرد و به شمول رییس این محکمه، هفت تن کشته شدند و بیش از ۲۰ تن دیگر زخم برداشتند.

…………..

غور

کشته و زخمی‌شدن ۱۵ طالب در غور

در نتیجه درگیری نیروهای امنیتی با طالبان مسلح در ولایت غور، بیش از ده طالب کشته و زخمی شده‌اند. در خبرنامه‎ای که از سوی فرماندهی امنیه ‌ولایت غور روز سه‎شنبه (۱۸ جوزا) به نشر رسیده، آمده است که در جریان دو روز گذشته، مخالفان مسلح تلاش حمله گروهی بالای ولسوالی پسابند را داشتند؛ اما پیش از آن‌که بالای این ولسوالی حمله کنند، از سوی نیروهای امنیتی سرکوب شدند. خبرنامه افزوده است که در نتیجه این درگیری‌ها، نیروهای امنیتی توانستند پوسته‌های ازدست‌رفته‌شان را دوباره تصرف کنند. به نقل از خبرنامه، در جریان زد‌وخورد ۵ طالب مسلح کشته و ده تن دیگر آنان زخمی شدند.

ولایت غور‌ یکی از ولایت‌های ‌غربی کشور به شمار می‌رود که در برخی از ولسوالی‌های آن مخالفان مسلح دولت حضور دارند و عملاً علیه نیروهای دولتی می‌جنگند.

هنوز دیدگاهی داده نشده.

دیدگاه‌تان را بنویسید: