سال چهارم / شماره : 735 / پنجشنبه / ۱۴م حمل ۱۳۹۹
Vol No 04, Issue 735, Thursday, 2 April , 2020

آخرین سفر اوباما به آلمان

نویسنده : جامعه باز - کد خبر : 44291

۶ ثور , ۱۳۹۵

Obama arrives in Germany to push free trade pact with Merkel


هانوفر (فرانس‌پرس): باراک اوباما، رییس‌جمهور ایالات متحده روز گذشته وارد آلمان شد و قرار است بر سر پیمان تجاری میان‌ ‌آتلانتیک با آنگلا مرکل، نخست‌وزیر آلمان گفت‌وگو کند. هواپیمای شماره یک نیروی هوایی در میدان هوایی شهر هانوفر در شمال آلمان فرود آمده و با استقبال گارد تشریفاتی در حالی همراه شده که بارش ژاله لحظاتی قبل از آن باریده بود. این پنجمین و آخرین سفر آقای اوباما به حیث رییس‌جمهور امریکا به آلمان است. سپس، آنچه بزرگ‌ترین نمایشگاه صنعتی جهان توصیف شده، از سوی رهبران دو کشور افتتاح می‌شود. قرار است امروز باراک اوباما نطق تاریخی خود را برای بیان دیدگاهش دربارۀ روابط میان آتلانتیک بیان کند و با آنگلا مرکل و رهبران بریتانیا، فرانسه و ایتالیا نیز دیدار خواهد کرد. دیدار آقای اوباما با راهپیمایی شماری از معترضان پیمان یادشده همراه شده است.

**

کراچی (دان): در حالی ‌که کمیتۀ تحقیقات دریافته است که صدها مأمور‌ پولیس به‌شکل غیرقانونی منصوب شده و رییس پولیس پیشین ولایتی در سند «نقش مجرمانه» در انتصاب آن‌ها بازی کرده، بیش از ۸۰۰ مأمور پولیس با اخراج از خدمت روبه‌رویند. مقامی‌ که بخشی از کمیتۀ تشکیل‌شده به دستور دادگاه عالی پاکستان است، گفته که پس از هفته‌ها بررسی و شناسایی انتصاب‌های غیرقانونی در پولیس ذخیرۀ سند، این کمیته گزارش خود را آماده کرده است. منطقۀ حیدرآباد برای دومین‌ سال پی‌هم در صدر انتصابات غیرقانونی قرار گرفته است. همۀ افراد غیرقانونی به دستور مستقیم بازرس کل پولیس پیشین سند انتصاب شده‌اند. افسر بلندپایۀ پولیس و عضو کمیتۀ تحقیق گفته است: «در مجموع ۸۲۰ استخدام در پولیس ذخیرۀ هند به‌عنوان انتصاب غیرقانونی ردگیری شده است.»

**

کرکوک (فرانس‌پرس): نیروهای پیش‌مرگه کرد و شبه‌نظامیان ترکمن شیعه به روز یک‌شنبه باهم درگیری داشته که در نتیجه ۹ تن کشته شده‌اند. زدوخورد در مسیر بزرگ‌راهی اتفاق افتاده که اقلیم کردستان را به بغداد، پایتخت عراق وصل می‌کند. توزخرماتو در نقطۀ اتصالی شهرکی بر سر راه بزرگ‌راه منتهی به بغداد واقع است. توزخرماتور بخشی از قلمروی‌ است که اقلیم کردستان عراق و بغداد، ادعای مالکیت بر آن را دارند و از زمان شروع درگیری میان طرفین میان ترکمن‌ها و کردها تقسیم شده است.

Clashes between Iraqi Kurds, Turkmen kill nine

یک جنرال و یک ‌جنگجوی کرد و دو نیرو ترکمن در میان قربانیان شامل‌اند. یک سرهنگ/دگروال پولیس در توز خرماتو رقم مشابه را ارائه کرده و گفته است که بزرگ‌راه منتهی به بغداد از سوی نیروهای درگیر جنگ مسدود شده است.

**

حلب (فرانس ۲۴): امدادگران و یک سازمان نظارتی می‌گویند که بمباران و زد‌و‌خورد رژیم سوریه و شورشیان در شهر حلب دست‌کم ۱۴ غیرنظامی را کشته است. این سومین روز از خشونت جدید در این‌ شهر ویران‌شده است. شورشیان بر مناطق زیر کنترل دولت در بخش شمالی شهر راکت پرتاب کرده که در نتیجۀ آن ۶ غیرنظامی جان باخته‌اند که شامل یک ‌زن و دو کودک می‌شوند. هم‌چنین رگ‌باری از حملات هوایی حکومت در میان ‌روز یک‌شنبه شروع شد که در پی آن ۸ غیرنظامی کشته شده‌اند. قربانیان حملات هوایی در یک ‌بازار میوه و سبزی‌فروشی در حومۀ سخور بوده‌اند. از زمان برپایی آتش‌بس در ۲۷ فبروری، شهر حلب شاهد کاهش چشمگیر حملات هوایی و راکت‌باران بوده است.

**

 

هنوز دیدگاهی داده نشده.

دیدگاه‌تان را بنویسید: